ولدان «انتقادی محله ولدان»


شهردار منطقه دو

شهردار منطقه دو اصفهان اقای مهندس جعفری امروز مصاحبه ای با خبرگزاری ایمنا داشتند و به یکی از معظلات منطقه دو و محله ولدان (کارخانجات موزاییکی) اشاره کردند جای امیدواری است که ایشون حداقل با تخصص و سابقه ای که دارند خیلی واضح توی این مصاحبه به این مشکل و چرایی  به بن بست رسیدن این موضوع را بیان کردند .و مثل شهرداران قبلی وعده تا آخر سال را ندادند .یکی از دغدغه های اصلی منطقه فعالیت موزاییک سازان در دل منطقه است که مشکلاتی زیادی را برای اهالی این منطقه ایجاد کرده، برای حل این معضل تاکنون چه اقدامی انجام شده است؟
موازییک سازان یکی از دغدغه های منطقه است که در دل محلات فعالیت می کنند و کامیون ها برای تخلیه مصالح در بافت مسکونی تردد می کنند و مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده اند.  یکی از مهمترین برنامه های شهرداری انتقال موازییک سازان است چرا که معضلات بهداشتی و ایمنی و امنیتی زیادی در منطقه به وجود آورده اند.

زمینی در بختیار دشت برای انتقال موزاییک سازان پیش بینی شده است اما این زمین نیز دو مشکل اساسی دارد یکی از آنها این است که محیط زیست اعلام کرده که موزاییک سازی از مشاغل آلاینده است و باید خارج از شعاع ۵۰ کیلومتر انتقال یابد این در حالی است کارگران کارگاههای موزاییک سازی حاضر نیستند به خارج از شهر بروند و برایشان مقرون به صرفه نیست ، از این رو پیشنهاد شده است که موزاییک سازی به نزدیک پالایشگاه برود و از فیلتراسیون استفاده کند تا از آلودگی محیط زیست جلوگیری شود و از سویی شهرداری شاهین شهر با صدور پروانه در این محدوده مخالف است.
بنابراین عزم جدی برای حل این مشکل  نیاز است، که در تلاشیم تا این مشکل را در آینده ای نزدیک حل کنیم.
در واقع شهرداری، استانداری، محیط زیست و شاهین شهر باید دست به دست یکدیگر بدهند تا این مشکل حل شود چرا که شهرداری منطقه به تنهایی نمی تواند اقدامی کند.


به گزارش ایمنا، محرومیت زدایی یکی از محورهای برنامه ۵ ساله شهر اصفهان است؛ در این راستا طی سالهای گذشته سعی شده با خیابان سازی در دل محلات، ایجاد فرهنگسراها، پارک های محلی، سالنهای ورزشی در جهت ارتقا کیفی محلات و محرومیت زدایی مناطق محروم گام بردارد.
در این راستا از محمدحسین جعفری فشارکی شهردار منطقه ۲ دعوت کردیم تا ضمن حضور در خبرگزاری ایمنا از برنامه های این منطقه در جهت محرومیت زدایی بگوید. 

آقای مهندس چه برنامه ای برای رفع نیازهای محلات منطقه ۲ دارید؟

در ابتدا باید بگویم که منطقه ۲ ، دو هزار و ۱۵۰ هکتار مساحت دارد که حدود یک هزار هکتار آن در محدوده قانونی منطقه قرار دارد، در واقع نصفی از منطقه را نگه داری می کنیم، بدین معنا که فضای سبز ایجاد می شود و نظارت می گردد، ولی درآمدی برای ما نداشته است.
منطقه ۲، ۹ محله دارد، برای شناسایی
منطقهدو 9محله دارد، برای شناسایی و رفع کمبوهای محلات ، تشکیل کارگروه های تخصصی تحت عنوان عمران، خدمات شهری، مشارکت و محرومیت زدایی در دستور کار مطنقه قرار گرفت، در حال حاضر کارگروه تخصصی امور مشارکت ها تشکیل شد
و رفع کمبودهای محلات ، تشکیل کارگروه های تخصصی تحت عنوان عمران، خدمات شهری، مشارکت و محرومیت زدایی در دستور کار مطنقه قرار گرفت، در حال حاضر کارگروه تخصصی امور مشارکت ها تشکیل شد. 

جلب سرمایه گذار تا چه اندازه می تواند در توسعه و آبادانی محلات موثر باشد؟

شهرداری خود به تنهایی نمی تواند اقدامی انجام دهد در واقع  مشارکت مردم  و سرمایه گذار و شهرداری منطقه دو سه بازوی پیشرفت و توسعه منطقه هستند.
بنابراین سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار ورزشی، آموزشی، فرهنگسرا از مهمترین برنامه های شهرداری منطقه است، منطقه ۲ بهشت گمشده و پنهان است که باید شکوفا شود.
شهرداری از سرمایه گذاران دعوت می کند تا در این منطقه در ساخت مجموعه اداری، مسکونی، بازار روز و هایپرمارکت سرمایه گذاری کند اما باید دسترسی ها به این منطقه و مرکز شهر فراهم شود که شهرداری این مهم را بر عهده می گیرد.
منطقه ۲ پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه گذار دارد اما جذب سرمایه گذار نیاز به اطلاع رسانی دارد.

برای جلب مشارکت مردم چه برنامه ای دارید؟
شهرداری به دنبال این است تا برای رفع محرومیت در منطقه ایجاد انگیزه کند، از این رو برای جلب مشارکت مردم به دنبال ایجاد رقابت در میان شهروندان هستیم؛ در این راستا منطقه ۲ اعلام آمادگی برای انتقال زمین های بالای ۱۰ هکتار نموده است تا مردم با حس رقابت به میدان بیایند.
شهرداری منطقه ۲ از انبوه سازان ، خیرین مدرسه ساز، دعوت کرده تا در این منطقه سرمایه گذاری کند. مهمترین فعالیتهای عمرانی، فرهنگی و تفریحی که در راستای آبادانی منطقه انجام شده، کدام اند؟
احداث کندرو خیابان امام خمینی(ره) در محدوده پل شهیدان امینی در دستور کار قرار  گرفت و با وجود ترافیک سنگین توانستیم این مهم را به سرانجام برسانیم.
مجموعه فرهنگی مذهبی پرتو در بختیار دشت با هزینه ای بالغ بر ۱۷۰
یکی از مهمترین برنامه های شهرداری انتقال موازییک سازان است چرا که مشکلات بهداشتی و ایمنی و امنیتی زیادی در منطقه به وجود آورده اند
میلیون تومان در دست اجراست و اکنون اسکلت بندی آن آغاز شده و این پروژه در ۶ ماهه اول سال آینده به بهره برداری برسد.
فرهنگسرا دهنو با هزینه ۲۸۷ میلیون تومان نیز در دست اجراست و مرحله سفتکاری آن تا دیماه تکمیل می شود و در ۶ ماهه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.
خیابان ولی عصر دهنو به طول ۹۰۰ متر با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان در دست اجراست که فاز اول آن به بهره برداری رسیده و فاز دوم آن اکنون در مرحله آزادسازی است و سال آینده اجرایی می شود.
خیابان سازی فاز دوم خیابان طالقانی با هزینه ۴۰۰ میلون تومان نیز به اتمام رسیده همچنین فاز دوم خیابان ملت ولدان در مرحله آزادسازی است و سال ۹۳ اجرایی می شود.
زمین های ورزشی روباز جلوان با هزینه ای بالغ بر ۸۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید و نیز عملیات اجرایی مجموعه ورزشی رزمی میثاق با هزینه ۴۰۰ میلیون تومان تکمیل شد. به منظور افزایش فضاهای تفریحی در محلات، پارک دهنو با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان اوایل امسال افتتاح شذ، هنچنین عملیات پیاده روسازی و جدول گذاری ادامه پارک قلسمتان ظرف یکماه آینده به اتمام می رسد و پارک محلی جاوان نیز با هزینه ۸۰ میلیون تومان در دست اجراست و ظرف یکماه آینده به بهره برداری می رسد. 
 سخن پایانی؟
منطقه 2 پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری دارد اما جذب سرمایه گذار نیاز به اطلاع رسانی دارد که رسانه ها نقش بسزایی در اطلاع رسانی دارند. همانطور که می دانید سرمایه گذاری در منطقه محرومی مانند منطقه 2 تاثیر بسزایی در آبادانی و توسعه منطقه دارد.

منبع : ایمنا
طبقه بندی:
برچسب ها: شهردار منطقه دو اصفهان، منطقه دو، شهرداری، ولدان، موزاییک، موزاییک سازان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آذر 1392 توسط : ولدان

حسین
دوشنبه 25 آذر 1392 09:03 ق.ظ
شهردار قبلی تو برنامه صدای شهر که گفت تا آخر امسال /دوباره شهردار عوض شد روز از نو روزی از نو؟
پاسخ  ولدان: سلام
انشاء الله با تجربه و دانشی که آقای جعفری دارند بتوانند این مشکل را حل کنند و همچنین پروژه های نیمه تمام را تمام کنند مثل پارک محله ولدان و فاز دو خیابان ملت و خیابان اردشیر
ZEVminton
شنبه 23 آذر 1392 03:54 ب.ظ
خوشحال میشم بفهمم چی باعث شد از گذاشتن نظرم خودداری کنید،نکنه زیادتر ازحد طبیعی انتقادی بود؟؟
به اسم وبلاگتون که نمیاد مانع طرح انتقادات اهالی بشید؟
تازه میخواستم نظرات انتقادیم رو تو وب شما مطرح کنم.اما مث اینکه باید زیادی سانسورش کنمو در آخر چیزی رو که باب میل شهرداری هم باشه مطرح کنم!
درست میگم یا زود قضاوت کردم؟؟؟؟
پاسخ  ولدان: دوست عزیز نظر شما مربوط به مطلب شهردار جدید بود http://veldani.mihanblog.com/post/comment/98 و بدون هیچگونه کم کاستی ساعت 12/30 همین امروز منتشر شده بود . ما از تمام نظراتی که حاوی انتقادات البته بدون توهین باشه استقبال میکنیم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic