ولدان «انتقادی محله ولدان»


کلیه نوشته ها داخل نقشه توسط صاد رکننده GIS نوشته شده است و کاربری آن ورزشی مشخص شده

امروز صبح با کمی پیگیری در شهرداری منطقه دو و اصفهان و بر اساس مدارک موجود متوجه شدیم که در طرح تفصیلی شهرداری اصفهان این زمین خاکی با کاربری ورزشی ثبت شده البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که چون از اول این مکان جزء گورستان قدیمی و بیشه زار بوده پس فاقد هرگونه مالکیت شخصی است.و جزء اموال عمومی اهالی به حساب می آید وقتی که این مطلب را با آقای فیض شهردار محترم منطقه در میان گذاشتیم ایشان فرمودند که این زمین هیچگونه ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد و اقدام آنها در جهت تصاحب و تخلیه بار در این مکان غیر قانونی بوده است . حتی تخریب دیوار این مجموعه خودش نوعی جرم محسوب میشه . سالهای پیش با توافقی که با آموزش و پرورش به خواسته همه اهالی صورت گرفت قسمتی از این بیشه زار که مکان فعلی مدرسه شهدای ولدان یا حاج عباس مکتبی سابق به آموزش و پرورش جهت ساخت مدرسه اختصاص یافت که حتی خود آموزش و پرورش ریالی اینجا خرج نکرد و خانواده خیر مکتبی بانی این امر خیر بودند ظاهرآ تغیر نان مدرسه در سالهای اخیر به شهدای ولدان و همنام کردن آن با مجموعه خاکی کنار آن که در اختیار جوانان محله بوده است با برنامه ریزی قبلی بوده .
حتی از یکی از دوستان آگاه  هم مطلع شدیم که مجموعه ورزشی بهانه ای بیش نیست چون آموزش و پرورش مجموعه ورزشی امیر کبیر برزان را در نزدیکی همین مکان در اختیار دارد و بیشتر هدف آموزش و پرورش ساخت سوله های کارگاهی فنی و حرفه ای در این مکان و اختصاص یه قسمت خیلی خیلی کوچک به فضای ورزشی روباز است آن هم خیلی کم. یک نمونه  بارز آنرا اینگونه بیان کردند که در اکثر مدارس شهر اصلآ مربی ورزشی وجود ندارد که آموزش و پرورش بخواهد اقدام به ساخت مجموعه ورزشی کند و آموزش و پرورش برای ورزش جوانان هیچگونه اولویت و بودجه ای ندارد !!! چون متولی ورزش وزارت ورزش و جوانان هست!!

حال سوال اینجاست اگر ما با خواسته آموزش و پرورش موافقت کنیم و این مجموعه را در اختیار آنها قرار بدهیم چه تضمین قانونی و محکمی برای تبدیل نشدن به کارگاه های آموزشی هست؟؟ چه تضمینی برای اینکه این مجموعه را اگر کلآ ورزشی شد آموزش و پرورش در اختیار جوانان محله بدهد هست؟؟نمونه بارز آن ورزشگاه امیر کبیر برزان!

اگر بخواهیم از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم آیا مدیریت شهرداری در این مکان به صرفه تر و مطوئن تر نیست؟ چون شهرداری برای عموم کار می کند ولی آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگی بسته است که به غیر از افراد فرهنگی کسی حق استفاده از امکانات آنرا  ندارد .

اگر امروز برای استفاده از مجموعه ورزشی میثاق محله که متعلق به شهرداری اصفهان است  بایستی هزینه پرداخت کنیم در آینده حتی اگر هم این مجموعه کلآ مجموعه ورزشی احداث شود  حتی ساعتی آنرا در اختیار جوانان محله قرار نخواهند گذاشت.


طبقه بندی:
برچسب ها: ورزشگاه ولدان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ شنبه 24 فروردین 1392 توسط : ولدان

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic