ولدان «انتقادی محله ولدان»

ولدان

خبرگزاری ایمنا: شهردار اصفهان با بیان این که هنوز محرومیت در منطقه دو مرتفع نشده است انتقاد کرد: متاسفانه با گذشت چندین سال تاکنون برای انتقال کارگاه های موزاییک سازی به خارج از محدوده شهر راه حل قطعی تعیین نشده است.

به گزارش ایمنا،دکترسید مرتضی سقاییان نژاد درحاشیه دیدار با اهالی منطقه دو اصفهان رفع مشکلات شهروندان را از مهمترین وظیفه شهرداری دانست و گفت:منطقه دو از ۱۳ محله اصلی و فرعی تشکیل شده که مشکلات هرمحله با حضور معتمدان در این ملاقات بررسی شد.
وی با اشاره به این که منطقه دو از مناطق محروم شهر اصفهان به شمار می رود افزود: با توجه به این که از سال های گذشته تاکنون محرومیت در مناطق ۹ و۱۱ کمتر شده اما متاسفانه
توجه به این که از سال های گذشته تاکنون محرومیت در مناطق ۹ و۱۱ کمتر شده اما متاسفانه معضلات منطقه دو به دلیل ساختار آن پابر جا مانده است
معضلات منطقه دو به دلیل ساختار آن پابر جا مانده است.
شهردار اصفهان به شناسایی ۱۹ لکه محرومیت در مناطق ۱۴گانه اشاره و تصریح کرد: منطقه دو از ساختار خاصی برخوردار است به طوری که از مناطق محروم شهر به شمار می آید و تعدادی از این لکه های محروم در منطقه دو می باشد. لذا در این خصوص هر سال جهت محرومیت زدایی این منطقه بودجه هایی به صورت متمرکز اختصاص می یابد.

وی از اختصاص سالانه بودجه ۳۰ میلیارد تومان به منظور محرومیت زدایی سخن به میان آورد و ادامه داد: دو و نیم میلیارد تومان این بودجه هرساله به منطقه دو تخصیص می یابد اما به علت محرومیت های متعدد در این منطقه این بودجه کافی نیست البته اگر میلیاردها تومان در منطقه دوهزینه شود بازهم کفاف رفع محرومیت را نمی دهد.
دکتر سقاییان نژاد مهمترین مشکلات منطقه دو را وجود مشاغل مزاحم دانست و اذعان داشت: چند سالی است که با توجه به پیگیری های شهرداری برای انتقال موزاییک سازان از محدوده مسکونی این منطقه متاسفانه هنوز این معضل پا برجا مانده است و مردم در این خصوص ناراضی هستند.
وی اضافه
دو و نیم میلیارد تومان این بودجه هرساله به منطقه دو تخصیص می یابد اما به علت محرومیت های متعدد در این منطقه این بودجه کافی نیست
کرد: تاکنون جهت انتقال موزاییک سازان به مکان مناسبی در استانداری جلساتی تشکیل شده اما متاسفانه هنوز راه حل نهایی تعیین نشده است.
شهردار اصفهان به معضلات زیست محیطی و بهداشتی موزاییک سازان در مناطق مسکونی اشاره و اظهار کرد: لازم است زمینی با تغییر کاربری از سوی کمیسیون ماده ۵ برای این مهم در نظر گرفته شود تا آسایش و راحتی شهروندان فراهم گردد.
دکتر سقاییان نژاد استقرار واحدهای صافکاری در محله بابوکان را از دیگر مشاغل مزاحم برشمرد و خاطر نشان کرد:این کارگاه ها آسایش را از اهالی این محله سلب کرده که لازم است در این خصوص با توجه به بررسی های صورت گرفته توسط کمیسیون بند ۲۰ تدابیری اندیشه شود.
وی همچنین گفت: تغییرکاربری زمین های کشاورزی، تعریض وساماندهی خیابان ولی عصر بابوکان ، اجرای فازدوم خیابان ملت ولدان ، توسعه فضای سبز و احداث فرهنگسرا از درخواست های شهروندان منطقه دو است.
دکتر سقاییان نژاد با تاکید بر این که شهرداری در حد توان و وظایف خود مشکلات و خواسته های منطقه دو را با توجه
تاکنون جهت انتقال موزاییک سازان به مکان مناسبی در استانداری جلساتی تشکیل شده اما متاسفانه هنوز راه حل نهایی تعیین نشده است
به این که اهالی این منطقه ولایتمدار و همیشه درصحنه و انقلابی ایران اسلامی می باشند، رفع می نماید بیان کرد:امید است با تشکیل شهرداری یاری ها در محلات دهنو ، بختیار دشت و ولدان طرح های توسعه ای منطقه دو سرعت یابد.
وی با بیان این که برنامه ریزی جهت رفاه و آسایش مردم منطقه دو انجام شده است ادامه داد:این منطقه نیازمند توسعه عمرانی و فرهنگی می باشد و در این رابطه شهرداری طرح هایی را در دستور کار خود قرارداده است.
وی از اجرای پروژه های عمرانی ، خدماتی و فرهنگی در سطح محلات منطقه دو به صورت تفکیکی خبرداد و خاطر نشان کرد:تملک خیابان ولی عصر، احداث پارک محلی و فرهنگسرای دهنو، تملک خیابان طالقانی و روکش آسفالت معابر انصار المهدی بابوکان، احداث پارک محلی ولدان، پیاده روسازی خیابان بابک در محله برزان، تعویض و اصلاح سیستم روشنایی پارک رسالت، احداث مجموعه ورزشی کودکان و فضای سبز محله در باغ شاه از طرح هایی است که به تفکیک محلات در منطقه دو در حال اجرا است.
شهردار اصفهان ادامه داد:
خدمت رسانی می بایست بدون منت و هیچ قید و شرطی بر مبنای اعتماد سازی انجام پذیرد
تملک کندرو خیابان امام خمینی (ره)، تعریض و ساماندهی خیابان امام خمینی (ره)، ارتقا کیفیت محله بختیار دشت، توسعه شبکه آبیاری و ساماندهی انهار و مادی ها را از دیگر پروژهای این منطقه در سال جاری می باشد.
وی با تاکید بر این که تمام هم و غم شهرداری خدمت رسانی است تصریح کرد:این مهم می بایست بدون منت و هیچ قید و شرطی بر مبنای اعتماد سازی انجام پذیرد.
دکتر سقاییان نژاد اعتماد سازی توام با اطلاع رسانی را در مشارکت مردم در امورشان بسیار مهم خواند و اذعان داشت: این امر منجر به ارتقا فرهنگ اجتماعی خواهد شد بدین معنا که سطح آگاهی مردم در رابطه با امور شهر افزایش می یابد به دنبال این مهم شهروندان به مسئولان اعتماد خواهند کرد لذا لازم است شهرداران مناطق ارتباط با مردم را تقویت کنند و با حضور در مساجد محلات نسبت به بررسی و رفع مشکلات شهروندان اقدام نمایند تا مشارکت شهروندان افزایش یابد.
منبع خبرگزاری ایمنا

طبقه بندی:
برچسب ها: ولدان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 خرداد 1391 توسط : ولدان

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic