ولدان «انتقادی محله ولدان»

ولدان

تا کنون با رها و بارها مسئولان شهری علت اینکه محله ولدان از پیشرفت عقب مانده را وجود کارخانجات موزاییکی و همکاری نکردن صاحبان این کارخانجات در جهت خروج از منطقه برشمردند.

امیدواریم که شهردار محترم منطقه گام های اساسی در جهت رفع این مشکل بردارند.

با وجود اینکه این کارگاه ها موجب اشتغال زایی فراوانی برای اهالی و همجواران محل است ولی در کل ضرر آن برای اهالی و ساکنین بیشتر است نمونه های آن عبارت است از وجود بیشمار اتباع بیگانه در محل و بالا رفتن نرخ اجاره منزل مسکونی به طرز وحشتناک و عبور و مرور وسائل نقلیه سنگین .آلودگی هوا و...

با توجه به  حساسیت موضوع جابجایی وپیگیریهای اخیر شهرداری منطقه دو در خصوص کارگاههای موزاییک سازی مستقر در منطقه از مسئولین اتحادیه و مالکین کارگاههای مذکور دعوت شد تا در جلسه مورخ ۳۱/۲/۹۱ شرکت و در خصوص حل موضوع جابجایی به رایزنی بپردازند.

حضور بیش از ۵۰ نفر از مالکان موزاییک سازی در دفتر شهردار منطقه دو جهت بررسی و رسیدگی به موضوع انتقالشان به بختیاردشت به حدی بود، که عده ای از آنان بیرون از دفتر به صحبتهای شهردار گوش می دادند

شهردار منطقه دو گفت : طی سالهای اخیر شکایات واعتراضات مردمی بسیار از مزاحمت کارگاههای موزاییک سازی در محدوده شهرداری منطقه دو به این شهرداری و رسانه های ارتباط جمعی و از جمله اداره ارتباطات رسانه ای ۱۳۷ شهرداری اصفهان گردیده، که در  طی همین مدت شهرداری منطقه دو تلاشهای متعدد و مضاعفی جهت برقراری جلسات و ارتباطات موثر با حضور صد درصدی مالکین این کارگاهها صورت داد ، جلساتی که ساعات مدیدی در مساجد و یا شهرداری منطقه به طول انجامید، و خوشبختانه با همکاری برخی از مالکین به نتایج امید وار کننده ای در زمینه سازی این جابجایی رسیده ایم .

محمد فیض در ادامه افزود : در امر جابجایی کارگاههای موزاییک سازی همکاری لازم و مستمر از سوی سایر ارگانهایی که به نوعی مربوط به موضوع می شوند را می طلبد تا با یک بسیج همگانی منطقه و اهالی ساکن در محدوده این کارگاهها را پس از گذشت سی سال از تهدیدات زیست محیطی و سایر مخاطرات حاصل از فرایند آن نجات دهیم . البته باید خاطر نشان کرد علاوه بر همکاری ارگانها و سازمانها با شهرداری اصفهان همکاری و رضایت عزیزان مالک را در تسریع این امرکه به نوعی کمک به مردم و خودشان محسوب می­گردد، حائز اهمیت است.

شهردار منطقه دو  با اشاره به مطالب فوق تصریح کرد: با توجه به انتقال کارگاهها به شعاع ۵۰ کیلومتری  از محدوده شهر و عدم مالکیت شهرداری بر این محدوده ، شهرداری در حل این معضل تنهاست ، و به تنهایی نمی تواند هم معترضین و هم مالکین را راضی نماید. زیرا از یکسو شهرداری باید جواب قانع کننده به شاکیان بدهد و از سوی دیگر نیاز به همکاری جدی تر از سوی سازمانها و ارگانهای مربوط با مشاغل مزاحم را دارد.

وی افزود : در صورت همکاری لازم عزیزان مالک به جابجایی ، شهرداری اصفهان با طرحهایی که برای این محله در نظر دارد علاوه بر ارزش افزوده ، موجب بالا رفتن سطح خدمات و امکانات شهری از جمله افزایش سرانه فضای سبز، توسعه مکانهای فرهنگی، تفریحی ، ورزشی، آموزشی و تجاری با بالاترین استاندارهای نوین شهرسازی می گردد و برای مالکین و ساکنین این منطقه فوائد و نتایج موثری در بر خواهد داشت و منطقه نیز تحت تاثیر این تحول قرار خواهد گرفت .

محمدفیض در پایان با اشاره به این نکته که شهرداری تاکنون آنچه که در حیطه وظایف خود از قبیل جانمایی و واگذاری زمین ، اعطا تسهیلات و سایر خدمات در صورت جابجایی به مالکین کارگاهها ارائه و انجام داده ، لیکن از کوششی که  بتواند  تشویق وتحصیل رضایت این عزیزان را بدست آورد  دریغ نخواهد  ورزید .

تصاویر این دیدار


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


منبع شهرداری منطقه دو اصفهان
طبقه بندی:
برچسب ها: ولدان، موزاییک سازان ولدان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 خرداد 1391 توسط : ولدان

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات