ولدان «انتقادی محله ولدان»


متاسفانه چند روزی است که شاهد تعطیلی بهداری محله ولدان هستیم و نقل مکان کارمندان و وسائل این مرکز به بهداری برزان بودیم  .
 30 سال است که مسئولان محلی قرار است برای رفاه حال مردم محله با مشارکت اهالی ساختمانی جدید  با همه امکانات احداث کنند ولی همه این حرف ها چیزی جز باد هوا نبود.

البته یکی از مهمترین عوامل تعطیلی این مرکز در محله هم مردم محله بوند .وقتی از این مرکز کمترین استقبال صورت می گرفت بایست شاهد تعطیل آن هم باشیم .
ظاهرآ برای بعضی یا بهتر بگویم بیشتر ما اهالی کلاس این بهداری برای زیر نظر بردن و تکمیل واکسیناسیون و بهداشت خانواده و.... پایین بود .سالهای پیش وقتی شاهد این موضوع بودیم که بیشتر ین استقبال را مردم محله ما از مراکز بهداشتی رهنان و برزان می کردند زنگ خطر تعطیلی این مرکز به صدا در آمد .
در این چندین سال گذشته شاهد ساخت و تعمیر و توسعه  مساجد در محله بوده و هستیم  اولی هیچ اقدامی در جهت  توسعه یا حتی تعمیر زیر بنای این مرکز صورت نگرفت البته هیچ کس مخالف ساخت مساجد جدید در محله نیست ولی این نکته را بایست در نظر بگیریم که  ثواب این کار هم کمتر از مسجد سازی و مدرسه سازی نیست .


متاسفانه هیچ  قدم جدی برای توسعه و ساخت مرکز جدید بهداری یا درمانگاه دولتی در محله ولدان برداشته نشده .
سال گذشته که برای انجام معاینه ثبت نام فرزند  یکی ازآشنایان در پایه اول به مرکز بهداری زهران ( تعین شده از طرف آموزش و پرورش ناحیه یک) مراجعه کردیم افسوس خوردیم که ای کاش روزی بهداری محله ما امکانات این مرکز را داشته باشد ولی حالا بایست افسوس تعطیلی این مرکز را بخوریم .

تا جایی که ما تحقیق در جهت علت تعطیلی این مرکز کردیم مهم ترین علت تعطیلی این مرکز از سوی یکی از کارمندان سابق این مرکز عدم استقبال اهالی و فرسودگی ساختمان بهداری بوده .
امیدوارم که مسئولان محلی و کسانی که توانایی اتحاد اهالی را در جهت ساخت مرکزی جدید در محله ولدان را دارند دست به کار شوند اگر منتظر شهرداری و بهداشت هستیم تا برای ما کاری انجام دهند سخت در اشتباه هستیم چون نه در حیطه وظایف شهرداری است و نه سازمان بهداشت و درمان  کاری انجام خواهد داد .
نویسندگان این وبلاگ عقیده دارند که با حرف هیچ کاری درست نخواهد شد و پیشنهاد دارد که جلسه ای عمومی با شرکت همه اقشار محله  در همین رابطه در یکی از مساجد محله برگزار شود تا هر چه سریعتر برای رفع این معزل چاره اندیشی شود.

طبقه بندی:
برچسب ها: بهداری محله ولدان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 توسط : ولدان

جعفری
جمعه 22 اردیبهشت 1391 02:09 ق.ظ
حقیقت است .فقط افغانی های محله از بهداری استفاده می کردند .
یه چند وقت دیگه هم مدرسه های محله تعطیل میشه چون اصلا ایرانی توش نیست.
پاسخ  ولدان: سلام .ممنون از نظر شما .
بله کاملآ همینطور است که شما فرمودید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic