ولدان «انتقادی محله ولدان»

سرقت مسلحانه در محله ولدان

           
متاسفانه لحظاتی قبل سارقین مسلح  از خدا بی خبر و اخلال گران امنیتی یکی از همشهریان عزیزمان را به نام آقای رسول عابدی در حین سرقت مسلحانه  از  طلا فروشی بعثت  محله ولدان واقع در خیابان ملت  به قتل رساندند و فرد دیگری را هم به شدت مضروب نمودند  . وبلاگ انتقادی محله ولدان ضمن عرض تسلیت به بازماندگان این عزیز از خدای منان  صبرجمیل برای بازماندگانش آرزو می نماید .
امیدواریم که نیروی انتظامی و قوه قضائیه هر چه سریعتر عاملین این حادثه را دستگیر  و به سزای اعمالشان برسانند.تا شاهد این گونه حوادث تلخ و بسیار تاسف برانگیز در جامعه نباشیم .واقعآ این ماجرا  جو خیلی ناراحت کننده و سنگینی را  برای محل ایجاد کرده است .به گفته همه اهالی محل این عزیزان جزء بهترین کسبه های طلا فروش منطقه بودند .
هنوز یک سال از قتل فجیع دو زن در منطقه توسط یکی از اتباع بیگانه نگذشته که باردیگر این واقعه در دناک به وقوع پیوست .
یکی از همسایگان که با سارقین درگیر شده بود با تهدید مسلحانه روبرو شده و خوشبختانه آسیبی ندیده است .

متاسفانه مصدوم دیگر این حادثه هم جان به جان آفرین تسلیم کرد.
سارقین مسلح این طلا فروشی برای بردن موتور سیکلت بر جای مانده در صحنه سرقت که
به خانه یکی از همسایگان برده شده بوده در ساعت 2 بامداد مراجعه  کردند و با هوشیاری صاحب خانه و درگیری اندکی که صاحب خانه با سارقین داشته متواری شدند البته صاحب خانه   بر اثرضربه ای که سارقان با قنداقه کلاشینکف به این فرد زده اند مصدوم شده .
 شایعاتی هم  پیرامون کشف خودور نیسانی که سرنشینان آن از همدستان سارقین بودند هست .
خودرو مذکور  در محله رهنان کشف  شده که هویت آن سرقتی اعلام شده .
------------------------------
مراسم خاکسپاری این دو برادر سه شنبه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری ایمنا: سردار کرمی از شناسایی سارقان طلافروشی ولدان
خبر داد و تاکید کرد: سارقان مسلح شب گذشته به زودی دستگیر و به
 شدت مجازات خواهند شد.

به گزارش ایمنا، ساعت ۲۰:۱۰ شب گذشته سه سارق مسلح در جریان دستبرد به یک طلافروشی در خیابان ملت اصفهان به صاحبان جوان طلافروشی شلیک کردند که بر اثر اصابت گلوله به سینه و پهلوی آنها، جوان ۲۸ ساله به قتل رسید و برادر ۳۸ ساله‌ی او نیز در بیمارستان کاشانی جانش را از دست داد؛ داماد این خانواده نیز به شدت مجروح شده است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان امروز در گفتگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه قبلا به صاحبان این طلافروشی تذکراتی مبنی بر ایمن نبودن محل این مغازه داده شده بود، افزود: متاسفانه سارقان مسلح شب گذشته در سرقت از یک طلافروشی در خیابان شهیدان غربی به دلیل مقاومت صاحبان طلافروشی، با شلیک ۸ گلوله از اسلحه‌ی کلاشینکف دو نفر از آنها را به قتل رسانده و یکی دیگر را مجروح کردند.
سردار کرمی با اشاره به اینکه سارقان، هیچ طلایی را به سرقت نبردند و یکی از موتورهای آنها نیز در محل جرم باقی مانده است، خاطرنشان کرد: تیمهای ویژه‌ی آگاهی از شب گذشته با همکاری شاهدان حادثه و استفاده از تصاویر ضبط شده‌ی دوربین‌های محل، از سارقان چهره‌نگاری کرده و این افراد خلافکار را جهت محاکمه و مجازات به زودی دستگیر خواهند کرد.
وی ادامه داد: سارقان مسلحی که سال گذشته اقدام به سرقت مسلحانه کرده بودند، در سال جاری به دار مجازات آویخته شدند و مشابه همین سرنوشت در انتظار سارقان طلافروشی ولدان است.

منبع

-------------------------------------------------------------------------

سردار کرمی در مصاحبه ای دیگر بیان کردند

سیستم ایمنی و نیز دوربین نصب شده داخل این مغازه فعال نبوده و سارقان از این طریق شناسایی نشده، اما با استفاده از چهره نگاری از افراد شاهد در محل چهره افراد طراحی و نیز از طریق دوربین‌های سطح شهر نصب شده در سطح شهر تحقیقات جهت دستگیری این سارقان مسلح ادامه دارد. کرمی با تاکید به اینکه سارقان موفق به سرقت از مغازه نشدند و طلایی را از مغازه خارج نکرده‌اند، گفت: موتورسیکلت سارقان در محل سرقت باقی‌مانده است. مغازه طلا فروشی از نظر امنیتی در جای مناسبی قرار نداشته است. وی افزود: متاسفانه طلافروشی در محلی خلوت و کم تردد قرار داشت و تجهیزات ایمنی آن نیز مناسب نبود به طوریکه دوربین مداربسته طلافروشی ترددهای روزهای گذشته به آن مغازه را ثبت نکرده بود.همچنین دوربین به سیستم آژیر خطر مجهز متصل نبود. پلیس و دستگاه قضائی بارها به طلافروشی ها و بانک درباره نصب تجهیزات ایمنی مناسب برای پیشگیری از سرقت هشدار داده بود. دادستان اصفهان تصریح کرد: نبود تجهیزات ایمنی و پیشگیرانه مناسب در طلافروشی باعث شده بود سارقان آنجا را به عنوان محلی مناسب برای سرقت انتخاب کنند که پس از روبرو شدن با مقاومت دو طلافروش با اسلحه به سوی آنان شلیک کرده و از محل گریختند. وی در پایان تاکید کرد: دستگاه قضائی برخورد شدید و قاطعی را با اشرار سارقان مسلح و برهم زنندگان آرامش هموطنان خواهد داشت و به پرونده آنها در وقت فوق العاده رسیدگی می‌کند تا سریع به سزای عمل خود برسند. پرونده این سرقت مسلحانه و قتل دو برادر طلافروش نیز هم اکنون در یکی از شعب بازپرسی دادسرا در حال رسیدگی است که پس از دستگیری دزدان تبهکار به صورت ویژه به پرونده آنها رسیدگی می‌شود.

-------------------------------------------------------------


طبقه بندی:
برچسب ها: قتل در ولدان، سرقت طلا فروشی ولدان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اسفند 1390 توسط : ولدان

faramarz
یکشنبه 27 فروردین 1391 11:38 ق.ظ
سلام امیدوارم خدا به خانواده ی عابدی صبر حضرت زینب را بدهد اما برای ما خیلی زشت که با داشتن دو پایگاه بسیج این چنین جنایت ها وجنایت هایی که بهتر میدونیم رخ بده.
بیا که دور فلک سخت و سست بنیاد است/مدار غصه که ایام عشق بر باد است
برای جوانان تازه غرق در خون /هر آن دلی که نسوزد بدان چه فولاد است
پاسخ  ولدان: سلام
ممنون از شما .
دوست عزیز جهت اطلاع عرض میکنم تا جایی که ما در جریان هستیم بسیج هیچگونه فعالیتی در رابطه با گشت زنی در محله ندارد و این در حیطه وظایف نیروی انتظامی است بیشتر فعالیت بسیج فرهنگی است.
و این را فراموش نمیکنیم موقعی که بسیج به امور امنیتی محله می پرداخت چه هیاهوهایی که از جانب اهالی بلند شده بود که به بسیج چه مربوط است گشت زنی!!
جالب وقتی با مسائل غیر اغلاقی بعضی در محله برخورد می کردند با واکنش منفی اهالی مواجه می شدند .
آیا به نظر شما با این همه بی مهری جایی دیگر برای فعالیت امنیتی بسیج در محله هست؟
اصفهانی
یکشنبه 28 اسفند 1390 10:54 ق.ظ
همه این جرم و جنایات به خاطر اعتیاد خصوصآ به شیشه و کراک است .
قاتلین این افراد را بدن شک نبایست فقط اعدام کنند بلکه بایست زجر کش کنند تا درس عبرتی باشه برای همه مجرمین گور پدر آمریکا و کشورهای خارجی که بخواهند بر علیه ما اعلامیه حقوق بشر صادر کنند .
دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی بایست با این افراد مقابله کنه و از هیچ چیزی نترسه چون مردم وقتی قاطعیت این دستگاه را ببینند قطعآ فشار کشئرها براشون مهم نیست.
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از حضور شما .قطعآ همین گونه است .برای مردم مهمترین چیز داشتن امنیت و آسایش در امور کسب و زندگی است .
ناراحت
جمعه 26 اسفند 1390 06:25 ب.ظ
چرا خبر را به روز نمی کنید؟
چرا در مورد مراسم یادبود مطلب نگذاشتید؟
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از حضور شما .
متاسفانه چون نمی شود به شایعات تکیه کرد درست نیست که مطلبی را که تایید نشده بگذاریم .
در مورد مراسم این دو عزیز هم کوتاهی کردیم .شرمنده.
دوست
چهارشنبه 24 اسفند 1390 09:50 ب.ظ
با عرض تسلیت از ته دل
بسیج اگه خوب بود باید گشت ساعت 2 نیمه شب را داشته باش تا این سه نفر را دستگیر می کرد اون موقع کسی نمی گفت بده
بسیجه زمان قدیم نیم شب ها هم گشت داشتن ولی امروزه چی
پاسخ  ولدان: سلام
دوست عزیز متاسفانه شما خیلی یک جانبه قضاوت کردید .زمانی که بسیج محله گشت زنی داشت خیلی از افراد محله با این قضیه مخالف بودند و لی حالا همه طلبکار بسیج شده اند .در صورتی که بیشترین فعالیت بسیج در امور فرهنگی است و این وظیفه نیروی انتظامی است که تامین امنیت کنه.
11
چهارشنبه 24 اسفند 1390 04:42 ب.ظ
امروز این مطلب را توی اصفهان زیبا خوندم نوشته بود در محله ولدان رهنان .مگه محله شما جزء رهنان است؟در ضمن به شما تسلیت میگم.
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از شما .
محله ولدان یکی از محلات همجوار رهنان است و واقع در منطقه دو ولی رهنان در منطقه 11 اصفهان است .
مهم این است که دو جوان بیگناه به قتل رسیدند چه در ولدان و چه رهنان و... این عمل کثیف سارقین محکوم است و عملی بسیار کثیف.
حسین
چهارشنبه 24 اسفند 1390 09:44 ق.ظ
لعنت خدا بر سارقین و قاتلین ‏
مهناز
سه شنبه 23 اسفند 1390 06:30 ب.ظ
تا حالا توی این محله همچین فاجعه ای رخ نداده بود .با اینکه محله خیلی شلوغ است من نمی دونم چطور به خودشون جرات چنین کاری دادند . واقعآ ما خیلی خیلی برای خانواده عابدی ناراحت و غمگین هستیم .خدا از سر تقصیراتشون نگذره کودکانی را بی سرپرست زنانی را بیوه و پدر و مادری را داغدار دو جگر گوشه خدا کردند.
خبرنگار ایمنا
دوشنبه 22 اسفند 1390 07:29 ب.ظ
انالله و انا علیه راجعون
منم به همه اهالی محله ولدان تسلیت می گم

و تشکر بابت اطلاع رسانیتون.
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از لطف شما .امیدواریم که خداوند به خانواده این عزیزان اندکی از صبرحضرت زینب(س) را عطا نماید.
magid
دوشنبه 22 اسفند 1390 09:31 ق.ظ
خاک بر سرشون که به خاطر پول قتل انجام میدند/آدم به اخرت هم فکر کنه بد نیست / اینا واقعا عذاب وجدان نمیگیرند//////
ye bande khoda
دوشنبه 22 اسفند 1390 05:32 ق.ظ
حالا بیایین و بگین گشت بسیج بده
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از نظر شما .نویسندگان این وبلاگ افتخارشون این است که بسیجی گوش به فرمان ولایت هستند و موافق هر چه بیشترفعالیت بسیج در محله هستند و این وبلاگ تا کنون هیچگاه در مقابل خدمات بسیج خصوصآ گشت زنی مخالفتی نداشته و ندارد .در این چند سال بهترین خدمات فرهنگی و هنری در قالب همین بسیج بوده ولی متاسفانه بعضی ها ...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic