ولدان «انتقادی محله ولدان»

ولدان

به دلیل اینکه در محله ما یکی از مراکز توزیع گاز مایع موجود می باشد بسیار زیاد مشاهده کرده ایم که افرادی از خارج از محله اقدام به خرید و شارژ غیر قانونی سوخت مایع خودروهای خود در اطراف محله خصوصآ در کنار دو مدرسه مکتبی و شهید عراقی ولدان آن هم در ساعاتی که دانش آموزان سر کلاس درس هستند می کنند .

البته بایستی این نکته را بیان کنم که هدف ما فقط هشداری است در جهت عواقب این کار خطر ناک که همه ما در جریان حادثه ناگواری که سالهای گذشته در محله بوقوع پیوست و فقط یه معجزه بود که تلفات جانی در بر  نداشت ولی سانحه دیدگان این حادثه مدت خیلی زیادی در بیمارستان بستری بودند و هنوز هم از صدمات ناشی از آن حادثه رنج می برند .
ولدان

بعضی از وقتها ما خیلی از کارها را به سادگی از کنارشون عبور می کنیم ولی هیچگاه به فکر فرو نرفتیم که عواقب کار ما یا کارهای دیگران ممکن است چه صدمات جبران ناپذیری را بر عواطف کل محله و جامعه بگذارد .

اگه خدایی ناکرده یکی از این کپسولها در موقع شارژ  اون هم کنار مدرسه یا ورودی محله از خیابان کهندژ (کوی ولی عصرعج) دچار انفجار شود چه کار خواهیم کرد ؟

ما چندین مرتبه با پیگیری های زیادی از این کار خواستم جلوگیری کنم ولی متاسفانه چند بار دیدیم که در حد تذکر به این افراد بود و دیگر این موضوع را خاتمه دادیم تا اینکه متوجه شدیم  خبرنگار محترم سایت خبرگزاری شهرداری ایمنا
در حال پیگیری این موضوع و کارگاه های شارژ سیلندر های گاز خیابان بسیج  هستند .

که جا دارد بازهم در اینجا از ایشان تشکر کنیم که واقعآ نظر ویژه ای به منطقه دو اصفهان دارند. امیدوارم که با تعامل همه ما با مسئولان شهری و خبرگزاری محترم ایمنا که زیر مجموعه شهرداری اصفهان هستند  بتوانیم گامی در جهت آبادانی هر چه بیشتر شهر عزیزمان اصفهان و منطقه برداریم .
 

خبر مربوطه


سه شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۰
به گزارش ایمنا، یکی از اهالی محله ولدان به انفجار مهیب سیلندر های گاز یکی از این کارگاهای شارژ کپسول در خیابان امام خمینی، خیابان بسیج در سال گذشته اشاره می کند و از خطر بزرگی که از کنار گوش اهالی ساکن در این منطقه گذشته حرف می زند.
وی می گوید: مسئولان استانی همیشه وعده و وعید دادند که این مشکل منطقه را حل می کنیم، آیا حتمآ باید فاجعه ای مانند خشک شدن ۱۲ هزار اصله درخت به وجود بیاید تا مسئولان گوشه چشمی به منطقه داشته باشند؟
این ساکن محله ولدان وجود کارگاه های شارژ کپسول در خیابان بسیج را بمب های ساعتی می خواند که هر لحظه ممکن است منفجر شوند و می گوید: بارها مشاهده کرده ام که افرادی برای شارژ LPG یا سوخت مایع اتومبیل خود که به صورت غیر قانونی از این سیلندرها استفاده می کنند، درست در کنار دو مدرسه‌ی مکتب و شهید عراقی ولدان اقدام به این کار می کنند آن هم در ساعتی که دانش آموزان سر کلاس هستند.

فاجعه در كمین است؛ شرکت های گاز باید بروند
شهردار منطقه دو اصفهان با تاکید بر این که شرکت های گاز این منطقه برای افزایش ایمنی شهروندان باید به خارج از محدوده مسکونی انتقال یابند، هشدار داد: کارگاه های شارژ گاز بمب های این منطقه هستند و زنگ خطری برای شهروندان محسوب می شوند.
محمد فیض با بیان این مطلب اظهار داشت: این شهرداری برای خروج شرکت های گاز از منطقه دو به خصوص در محدوده مسکونی مکاتبات زیادی را انجام داده است و آمادگی هرگونه همکاری جهت انتقال این شرکت ها و حتی دادن خدمات و مجوزهایی با کسب اجازه از مبادی ذیربط را دارد این در حالی است که مسوولان شرکت های گاز پرسی گاز و بوتان با تغییر کاربری کارگاه های خود موافقت کرده اند.
وی اضافه کرد: انتقال کارگاه های شارژ گاز از منطقه دو به خارج از شهر نیازمند همکاری تمام دستگاه های مربوطه استان و تخصیص تسهیلات می باشد .
وی با اشاره به آتش سوزی کارگاه شارژ گاز در خیابان بسیج در سال گذشته اظهارکرد: اگر ایثار و فداکاری سازمان آتش نشانی در کار نبود خسارات قابل توجهی به شهر وارد می شد که قابل جبران نبود به طوری که انفجار منابع گاز در این کارگاه ها تا شعاع ۵۰ کیلومتری این منطقه را تحت شعاع خود قرار می داد.
شهردار منطقه دو اصفهان با بیان این که فقط طی سه روز بحث انتقال کارگاه های شارژ گاز در این منطقه پس از این فاجعه از سوی فرمانداری و مسوولان استان پیگیری شد اذعان داشت: متاسفانه این موضوع به طور جدی دنبال نشد لذا لازم است پیشگیری از وقوع حادثه دیگر در این منطقه توسط کارگاه های شارژ گاز در دستور دستگاه های مربوطه قرار گیرد .
وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون مصوباتی در شورای معاونین استانداری جهت انتقال این کارگاه ها به تایید رسیده اما لازم است معتمدین و ارگان های مربوطه با همکاری یکدیگر این معضل را هرچه سریعتر رفع نمایند.
وی از سوخت گیری خودروهای حمل و نقل کپسول های گاز به صورت غیر مجاز در کوچه پس کوچه های منطقه دو سخن به میان آورد و اعلام کرد: این خودروها به وسیله شلینگ و کپسول سوخت گیری می شوند که امنیت جانی شهروندان را تهدید می نمایند.
وی تاکید کرد: این شهرداری با پشتوانه و مساعدت سازمان ها و ارگان های ذی ربط تمام تلاش خود را نسبت به جابجایی تاسیسات و تجهیزات شرکت های مذکور در جهت خدمت رسانی بیشتر به شهروندان انجام خواهد داد.

هیچ گونه تسهیلاتی داده نشده است
ایرج ابراهیمی خضری مدیرعامل شرکت پرسی گاز امنیت شهروندان را عامل اصلی برای نقل مکان ذکر کرد و اظهار داشت: پس از آتش سوزی سال گذشته مقرر شد تا کلیه شرکت های گاز از محدوده مسکونی خارج شوند اما هیچ تسهیلاتی برای این موضوع در نظر گرفته نشد.
وی با تاکید بر این که ساختمان این شرکت در محدوده مورچه خورت اصفهان ساخته شده و در حال حاضر در مرحله تکمیل تجهیزات و استاندارد سازی است، خاطر نشان کرد: ساخت این مجموعه از سال ۸۷ آغاز شد و تا کنون بیش از ۱۵ میلیارد ریال برای شرکت هزینه در بر داشته است.
مدیرعامل شرکت پرسی گاز با تاکید بر این که تا کنون هیچ گونه تسهیلاتی به شرکت های گاز جهت انتقال داده نشده است، یاد آور شد: نقل مکان از منطقه دو اصفهان منوط به انتقال همه‌ی شرکت های مستقر در این محدوده است که با توجه به عدم در نظر گرفته شدن تسهیلات و هزینه های زیاد، بسیاری از این شرکت ها قادر به جابه جایی نیستند.
وی به محدودیت های نقل مکان این شرکت به خارج از شهر و محدوده‌ی مورچه خورت اشاره و اذعان داشت: بعد مسافت، مشکلات توزیع و مقوله حمل و نقل از مشکلات پیش روی نقل مکان شرکت های گاز به خارج از شهر است.
ابراهیمی با بیان این که نقل مکان و انتخاب مکان جدید نیز نیازمند کسب مجوز و پروانه از وزارت صنایع و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی است.

انتقال کارگاه های گاز در حال انجام است
مـدیرعامل شركت ملی گاز استان اصفهان نیز در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص اقدامات انجام شده در جهت انتقال شرکت های گاز از محدوده‌ی مسکونی، اظهار داشت: این مقوله مربوط به شرکت ملی گاز نبوده و در حوزه‌ی اختیارات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه اصفهان است.
روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه‌ی اصفهان نیز در این خصوص با بیان این که شرکت های موجود در محدوده‌ی شهری در حال انتقال هستند، اظهار داشت: شرکت گاز بوتان به طور کامل به مورچه خورت منتقل شده و شرکت پرسی گاز نیز در حال تجهیز ساختمان جدید و انتقال است.
علی پور با بیان این که مابقی شرکت ها نیز در مرحله‌ی جانمایی و ساخت هستند، تاکید کرد: این شرکت ها زیر نظر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران منطقه اصفهان بوده و گاز مورد نیاز خود را از این مرکز تامین می کنند.
حفظ و حراست از شهروندان منطقه دو در برابر خطرات ناشی از فعالیت این کارگاه ها یکی وظایف مهم مسوولان استانی بوده که امید است در آینده ای نزدیک با انتقال شرکت های گاز به خارج از محدوده‌ی مسکونی این خطر نیز رفع شود./۱۲


منبع خبر:
http://www.imna.ir/vdchkink.23nqzdftt2.html
طبقه بندی:

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 آبان 1390 توسط : ولدان

خبرنگار ایمنا
سه شنبه 22 آذر 1390 10:47 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
خواهشا اطلاعات بیشتری را در خصوص این اقدام(دزدی آب) در اختیار بنده بگذارید تا با شواهد محکم تری پیگیری کنم.
ممنون
خبرنگار ایمنا
سه شنبه 22 آذر 1390 09:36 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
خواهشا اطلاعات بیشتری را در خصوص این اقدام(دزدی آب) در اختیار بنده بگذارید تا با شواهد محکم تری پیگیری کنم.
ممنون
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از شما .متاسفانه من خودم پیگیر این قضیه نشدم و از طریق یکی از خوانندگان محترم خبر دار شدم که بعدآ هم دیدم که در سایت ایمنا این نظر را هم گذاشته اند
جوادشریفی
چهارشنبه 25 آبان 1390 06:58 ب.ظ
سلام می خاستم بگم وبلاگ خیلی عالی دارید اگه میشه لطفا وبلاگ من راهم با نام سپاهان ولدان 1 لینک کنید باتشکر پواد شریفی
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از شما سپاهان ولدان 1 خیلی وقته که لینک شده.
دوست
چهارشنبه 11 آبان 1390 07:34 ب.ظ
یه چیزی که با چشمان خودم مشاهده کردم را برای شما میگم خواهش دارم این موضوع را پیگیری بکن .
چندین بار مشاهده کردم که کارگاه های موزاییکی موجود در سر خیابان شهیدان شبانه به دور از چشم ماموران شهرداری یا با همکاری آنها اقدام به سرقت آب که مخصوص آب بیاری درختان است می کنند اون هم در ساعات نیمه شب چون الان چاه های آب آنها خشک شده دارند اقدام به این کار می کنند .در ضمن این نکته را به شما یاد آوری میکنم که همیشه کسانی که پول و ثروت دارند شهرداری هیچ اقدامی در مقابل اونها نمی تواند بکنه . چون همیشه ثروت بر قدرت می چربه .سالیان سال است که قرار است شهرداری اینها را خارج کنه اما هر بار به دلایلی غیر اجرایی شده .اگه شهرداری واقعآ می خواست اقدامی کنه این تقاطع ها را با طول بسار زیاد برای عبور تریلر ها درست نمی کرد و مانع وروود اونها می شد یه جورایی شهرداری داره با اونها همکاری میکنه و بیشترین دود این کار در چشم ما ساکنین خ اردشیر می ره .
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از حضور شما .
من این موضوع را خودم ندیدم ولی تمام کارهای خلاف در خفا انجام میشه .امیدوارم که شهرداری منطقه دو با این موضوع برخورد کنند و امیدوارم با همکاری خبر نگار محترم شهرداری اصفهان (ایمنا) که پیگیری های خوبی در این زمینه دارند بتوانیم گوشه ای از مشکلات شما را به گوش مسئولان شهری برسانیم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات